یکی از فرماندهان نیروهای «بسیج مردمی عراق»علت تأخیر در عملیات آزادسازی فعلی مرکز استان الانبار را آمریکا دانست که سرانجام مانع حضور «بسیج مردمی» در عملیات شد و گفت: اما بسیج مردمی در تمامی راه‌های منتهی به رمادی مستقر است.
 
خبرگزاری فارس: آمریکا احتمالا می‌خواهد فرماندهان داعش در «رمادی» را مخفیانه خارج کند

«حیدر الحسینی العرداوی» فرمانده گروهان «امام خامنه‌ای» وابسته به «بسیج مردمی عراق» (الحشد الشعبی) در گفت‌وگو با گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تأخیر در عملیات آزادسازی شهرهای الرمادی و فلوجه در استان الانبار را نتیجه دخالت‌های آمریکا دانست.

العرداوی گفت که آمریکا مانع حضور الحشد الشعبی در عملیات آزادسازی «الرمادی» مرکز استان الانبار شده است اما نیروهای بسیج مردمی در چند ماه گذشته، علی رغم سنگ‌اندازی‌های آمریکا و فشار بر دولت عراق موفق شدند تمامی مناطق و حومه دو شهر مهم و راهبردی الفلوجه و الرمادی را از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی تا مقدمه ورود به مرکز استان (الرمادی» فراهم شود.

العرداوی گفت: در حال حاضر متاسفانه با جلوگیری دولت عراق از ورود نیروهای بسیج مردمی برای شرکت در پاکسازی شهر الرمادی بصورت کاملا هوشیارانه تمامی مناطق منتهی به این شهر را رصد می‌کنیم و مستقر هستیم.

 

این فرمانده عراقی توضیح داد: علی رغم شرکت نکردن ما (نیروی بسیج مردمی) در پاکسازی شهر، حضور بسیار گسترده‌ای در اطراف مرکز استان (شهر الرمادی) در تمامی محورها داریم از جمله مناطق حامضیة و البوعیثه در حومه شمال شرق شهر، البوفراج در حومه شمال شهر، البوریشة و البوکنعان در حومه غربی، السجاریة در حومه شرقی شهر و حتی دانشگاه الانبار در حومه جنوبی.

به گفته العرداوی، «به نظر می‌رسد که دولت آمریکا از طریق حضور گسترده جنگنده‌های ائتلاف برای پشتیبانی هوایی و مستشاران خود با کمک نیروهای ارتش و عشایر اهل سنت می‌خواهد در چند مرحله و با آسودگی کامل عناصر سرشناس تروریستی داعش را بصورت مخفایانه (با بالگرد و...) از شهر خارج کند و به مکان‌های نامعلوم انتقال دهد و بسرعت شهر را پاکسازی کند».

 

او گفت: برای ما هنوز مشخص نیست که غربی‌ها می‌خواهند داعشی‌ها را مجبور کنند که زیاد مقاومت نکنند تا عملیات سریع [به نام آمریکا] تمام شود یا خیر.

اهداف آمریکا از پشتیبانی هوایی عملیات آزادسازی الرمادی

فرمانده گروهان «الامام خامنه‌ای» به اهداف حضور پررنگ آمریکا در عملیات آزادسازی «الرمادی» اشاره کرد و گفت: برای پاکسازی شهر، آمریکا چند هدف را دنبال می‌کند. به نظر من عملیات با کمترین خسارت پایان می‌پذیرد و آمریکا از این طریق اعلام می‌کند که قادر خواهد بود با ارائه بهترین مشورت‌ها به ارتش عراق کمترین تلفات را از نیروهای عراقی در مقابل داعش بگیرد تا برگ برنده خوبی برای آمریکا ثبت شود برای مشارکت در عملیات‌های بعدی.

العرداوی افزود: از سوی دیگر، آمریکا به دنیا اعلام می‌کند (یعنی افکار عمومی منطقه و جهان را تلاش می‌کند قانع کند) که پیروزی علیه داعش فقط توسط ائتلاف آمریکایی غربی میسر خواهد شد.

او گفت: از سوی دیگر ممکن است آمریکایی‌ها بگویند که با پیروزی در آزادسازی شهر الرمادی (مرکز استان الانبار) به دنیا و بخصوص کشورهای عربی و اسلامی و بویژه مردم عراق ثابت شد که برای آزادسازی شهرها نیازی به مشارکت بسیج مردمی نیست و از این به بعد برای آزادسازی مناطق سنی‌نشین و حساس بخصوص الانبار و موصل (مرکز استان نینوا در شمال عراق) نیروهای ارتش و عشایر با کمک آمریکا این کار را انجام خواهند داد.

یک ماه گذشته نیز، العرداوی با بیان این که فشار کاخ سفید بر دولت عراق در ماه های اخیر افزایش یافته تا الحشد الشعبی از عملیات الرمادی حذف شود، به گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس گفته بود که «دولت آمریکا مخالف حضور نیروهای بسیج مردمی در عملیات آزادسازی شهرهای الرمادی و فلوجه است»


برچسب ها: عراق، تروریسم تکفیری، نبرد سرویسهای اطلاعاتی، حمایت عموسام !!،

تاریخ : دوشنبه 7 دی 1394 | 11:16 ق.ظ | نویسنده : محمود ملک حسینی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • آماربار
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic